Aktuálně:

27.7.2020

Robot Robin baví seniory. Zamíří také do nemocnic a knihovny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. 4. 2020

 

Společnost TELMED připravuje společně s dalšími českými a zahraničními partnery a univerzitami rozsáhlý projekt zaměřený na problematiku COVID-19, který propojí oblast domácítelemedicíny,preventivního automatizovaného monitoringu a screeningu eventuálních kritických hodnot v místech setkávání se většího počtu lidí (např.měření zvýšené teploty u lidí...), následné analyticko datové vyhodnocování a včasné upozorňování na abnormální hodnoty jako podkladu pro řešení situace.

Více v "Naše projekty".

17. 4. 2020

Proběhly první online přenosy zprostředkované naším

Telmed e Mostem a moderované naším moderátorem

... dále ->

7. 4. 2020

Přístroj za tisícovku pomáhá v boji s koronavirem. Z trhu ale pomalu mizí.  zdroj: NOVINKY.CZ

7. 4. 2020

Nasadili jsme naše veškeré dostupné  domácí telemedicínské přístroje k praktickému využití u lidí, kteří je potřebují, zejména měření hodnoty SPO2. Vybraní lékařští specialisté mohou on-line monitorovat pacienty a okamžitě reagovat na nestandardní hodnoty.

27. 3. 2020

Do Česka zamíří sto robotů pro seniory, čeká se na dopravu z Číny.  zdroj:  SEZNAMZPRÁVY.CZ

25. 3. 2020

Společnost TELMED HTP spouští projekt TELMED-e-MOST.
 

V dnešní době se snad každý v rámci vlastních sil a možností snažíme vymyslet něco, čím bychom mohli pomoci k řešení vzniklé pandemické situace.
Proto jsme se rozhodli využít našich dostupných technologií a emočně podpořit naši nejzranitelnější část obyvatelstva, tedy seniory, které tato pandemie, resp.s ní spojená nutná opatření, uzavřela a kompletně odizolovala od jejich okolí.
Propojíme tedy "on-line" telemostem naše robotická emoční zařízení umístěna v pečovatelských ústavech a obdobných zařízeních s dobrovolníky z řad umělců, herců, sportovců, politiků, lékařů a všemi, kteří je mohou krátce svým, alespoň vzdáleným, ale osobním kontaktem potěšit a podpořit.
Věříme, že najdeme dostatek dobrovolníků a zájemců z výše uvedených řad, kteří budou ochotni věnovat trochu svého času, aby naše seniory pozitivně potěšili a podpořili!
Budeme vás rádi průběžně informovat. Držte nám palce, aby se vše podařilo a mohli jsme alespoň touto cestou potěšit co nejvíce našich seniorů. Čekají na vás :-) .

 

DĚKUJEME.

18. 3. 2020

Společnost TELMED přeskupila a bezplatně nasadila všechny své dostupné emočně asistivní roboty Robiny do "nepřetržité služby" v domácnostech osamělých seniorů.
Věříme, že pozitivní emoce, šířená těmito malými společníky, kteří se neumí nakazit, na lidi přenosným virem, psychicky posílí osoby, které jsou současnou pandemií nejzranitelnější a díky potřebným opatřením ztrácejí fyzický kontakt se svým okolím.
I malé úsměvy, vyvolávané v jejich tvářich, v této době převládajících negativních zpráv, budou dobrým signálem pro rychlejší zvládnutí této situace !

6. 2. 2020

Čeští senioři stárnout v osamocení, stát pro změnu této situace zatím mnoho nedělá !  zdroj: IDNES.CZ

 

5. 2. 2020

Více jak 70% lidí chce stárnout doma, stát však zatím pro to vhodné podmínky nevytváří..  zdroj: IDNES.CZ

 

29. 1. 2020

Měří 110 centimetrů, nosí džíny, ale hlavně: umí se starat o důchodce. zdroj: TELEVIZESEZNAM.CZ

 

21. 1. 2020

Jak ulevit přetíženým pečovatelům? K seniorům míří robot Robin.

zdroj:  SEZNAMZPRÁVY.CZ

 

Leden - Březen 2020

Zahájení reálného provozu odborných laboratoří na podporu emočních intervencí a podpory asistované sexuality.

 

Rozšíření kooperace s taiwanskou universitou, která vyvíjí systémy nejen pro ozbrojené a záchranné složky, ale i např. společnosti DJI atd. v oblasti bezpilotních dronů k vyhledávání ztracených osob.

 

Nasazení humanoidního robota ROBINA do běžné asistivní praxe jako výsledku dlouhodobého testování.

 

Pokračování praktického testování dohledováho kamerového systému pro osoby s mozkovým onemocněním, zejména Alzheimer na pracovištích Jirkov, Polička a Chodov.

20.-21.11.2019

Zůčastnili jsme se mezinárodní konference o využití asistivních technologií pro rozvoj a kvalitu sociálních služeb.

5ab1280c03c4733.png

ROBIN - Novinka roku 2020